COSA AKILLI KOMBİ KİTİ

COSA AKILLI KOMBİ KİTİ

 • Marka:

  KOSPEL
 • Model:

  COSA AKILLI KOMBİ KİTİ
 • Stok Durumu:

  0
399,00 TL
244,00 TL
Bankalar

  Cosa Akıllı Oda Termostatı kombinizi cep telefonunuzdan yönetmenizi sağlar.

  Ev, uyku ve dışarı özellikleri ile doğalgaz faturanızdan %30 tasarruf ettirir.

   

  COSA AKILLI KOMBİ KİTİ


  Cep telefonundan kontrol 

            

  Ev – Uyku – Dışarı modları tanımlama 
            

  Konuma bağlı otomatik kontrol (GPS) 
          

  Haftalık ve günlük program 
            

  Yeni teknoloji ve akıllı algoritmalar 
          

  Farklı dış hava sıcaklıklarına göre evinizin ısınma, soğuma sürelerini öğrenir 
          

  Aç/kapa (on/off) kontrollü oda termostatı girişi olan tüm kombilerle uyumlu 
          

  Kablosuz montaj 
          

  5c - 32c ayar aralığı 
            

  0,1c ölçüm hassasiyeti, 0,1c ayar hassasiyeti 
         

  2 Yıl Garantili - Garanti süresi içinde arızalanan kitlerde birebir değişim imkanı

   

   

  1.  Cosa'yı kullanabilmem için nelere ihtiyacım var?
   
  Cosa’yı kullanabilmeniz için evinizde kablosuz internet bağlantınızın, akıllı telefonunuzun ve uyumlu bir kombinizin olması yeterli.
   
  2.     Cosa hangi tip ısıtma sistemleri ile uyumlu?
   
  Cosa, Türkiye’de kullanılan veya satışı olan birçok kombi ile uyumludur. Oda termostatı girişi olan ve aç/kapa (on/off) mantığı ile kontrol edilebilen tüm kombiler ile kullanılabilir. Kombilerde oda termostatı bağlantı girişlerinin konumu marka ve modele göre farklılık göstermekle birlikte, genel olarak, kombi içerisinde rahatça ulaşılabilir bir yerde, kısa bir kablo ile uçları birbirine bağlanmış bir klemens şeklinde bulunur.
   
  3. Cosa’yı kendim kurabilir miyim?
   
  Evet, Cosa’yı kablosuz iletişim ve akıllı kurulum özelliği sayesinde kolayca kurabilirsiniz. Kurulumu kendi başınıza yapabilmeniz için Cosa Kullanım Kılavuzu ile birlikte gelen Kurulum Rehberi’ni kullanabilirsiniz. Kurulum sırasında aklınıza takılan her türlü soru için Cosa Destek Ekibi’ne ücretsiz danışabilir veya kurulumu profesyonel ekibimizin gerçekleştirmesini isteyebilirsiniz.
   
  4.      Akıllı kurulum nedir?
   
  Akıllı kurulum, Cosa İstasyon Ünitesi’nin evinizin kablosuz internetine akıllı telefonunuzdan 3 adımda kolayca bağlanabileceği bir özelliktir. Cosa İstasyon Ünitesi hayatına önce bir internet erişim noktası olarak başlar ve Cosa Mobil Uygulaması üzerinden Cosa İstasyona bağlanıp evinizin kablosuz internet ayarlarını telefonunuzdan yapabilmenize olanak sağlar.
   
  5. Profesyonel montaj ve kurulum hizmeti almalı mıyım?
   
  Montaj ve kurulumu kendiniz yapmayı tercih etmezseniz profesyonel montaj ve kurulum hizmetini alabilirsiniz. Cosa’nız size ulaştıktan sonra Cosa Destek Ekibi’nden randevu alarak montaj ve kurulumun yapılmasını sağlayabilirsiniz.
   
  6.     Cosa kutusunda neler var?
   
  Cosa kutusunda, Cosa İstasyon ve Cosa Kombi Üniteleri, adaptor, güç ve bağlantı kabloları ile kullanım kılavuzu bulunur.
   
  7.  Benim zaten termostatım vardı. Bu durumda Cosa’yı nasıl kullanırım?
   
  Termostatınız varsa işiniz daha da kolay. Termostat kablonuzu takip ederek bağlı olduğu klemensi bulun ve onun yerine Cosa Kombi Ünitesi’ni bağlayın. Akıllı kurulum özelliği sayesinde kolay ve hızlı şekilde Cosa’nızı kullanmaya başlayabilirsiniz.
   
  8.     Birden fazla kullanıcı bir evin Cosa’sını beraber kullanabilir mi?
   
  Elbette. Cosa kurulumunu tamamladıktan sonra evinizdeki diğer bireyleri de uygulama içerisinden davet edebilir, onları da Cosa’yı kullanmaya başlatabilirsiniz. Hatta birden fazla eviniz var ise, her ev için ayrı Cosa’lar kullanabilir ve tek bir uygulama ile tümünü yönetebilirsiniz.
   
  9. Cosa Mobil Uygulamaları hangi işletim sistemleriyle uyumlu?
   
  Cosa mobil uygulamaları Android ve iOS için hazırlanmıştır. iOS 7.0 sonrası ve Android 4.0.3 sonrası işletim sistemli tüm telefonlarla kullanabilirsiniz.
   
  10.  İnternet bağlantısı olmadan Cosa’yı kullanabilir miyim?
   
  Cosa’nın kombinizi uzaktan yönetebilmesi için internet bağlantısı gerekli. İnternet bağlantısı ile ilgili geçici olarak yaşanan sorunlar sırasında ise Cosa İstasyon’un üzerindeki tuşa basarak Ev veya Dışarı modlarına geçebilirsiniz.
   
  11.   Cosa’nın sıcak su kullanımına etkisi var mı?
   
  Hayır. Cosa yalnızca kombinizin radyatör suyu sıcaklığını kontrol eder. Sıcak su kullanımına etkisi olmaz.
   
  12.    Evde akıllı telefonu olmayan birisi varsa ne olur?
   
  Evdeki tüm bireylerin akıllı telefonu olmayabilir. Bu durumda akıllı telefonu olanlar Cosa’yı manuel kontrol ya da programlama ile kullanabilirler. Akıllı telefonu olmayanlar ise internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan Cosa uygulamalarını kullanabilirler.
   
  13. Otomatik kontrol nasıl çalışıyor? Telefonumun GPS özelliğini açık mı tutmam gerekir?
   
  Otomatik kontrol özelliği sayesinde Cosa, akıllı telefonunuzun konum bilgisini kullanarak evde olup olmadığınızı anlıyor ve sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan Ev-Uyku-Dışarı modları arasında otomatik olarak geçiş yapabiliyor. Bunun için telefonunuzun konumlama özelliğini kullanarak pilinizi en az seviyede etkiler.
   
  14.    Konum bilgim ne kadar güvenli?
   
  Cosa konum bilgisi toplamaz, sadece evinizin çevresinde sizin belirlediğiniz yarı çapın içinde olup olmadığınıza bakarak evde olup olmadığınızı tahmin eder. Bu bilgiyi de tüm gizlilik ilkeleri çerçevesinde korur, kimse ile paylaşmaz.
   
  15. Cosa nerede üretiliyor?
   
  Türkiye’de! Cosa Akıllı Kombi Kiti’nin tasarımı, donanımı, elektroniği, yazılımları ve tüm akıllı özellikleri İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Teknokenti’nde bulunan ARGE merkezimizde yapıldı. Cosa’nın üretimi ise Cosa standartları çerçevesinde anlaşmalı olduğumuz çözüm ortaklarımız ile yine Türkiye’de.
   
  16.   Cosa'nın ölçüm hassasiyeti nedir?
   
  Cosa sıcaklık ölçümünü 0.1 derecelik hassasiyetle yapar.
   
  17. Evimin sıcaklığını kaç derece hassasiyetle ayarlayabilirim?
   
  Cosa ile evinizin sıcaklığını 0.5 derecelik hassasiyetle ayarlayabilirsiniz.
   

   

  Yorumlar (0)

  Yorum Yap

        -  
   

BENZER ÜRÜNLER